Szanowni Uczestnicy XLIX Marszy na Orientację Manewry SKPT!

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za uczestnictwo w ostatnich manewrach oraz za wszystkie uwagi i protesty. Szczególnie dziękujemy za uwagi i komentarze zawierające konstruktywną krytykę.

Cieszymy się, że jesteście z nami i że zależy Wam na jakości tras i na tym, żeby precyzyjne chodzenie po lesie sprawiało wszystkim jak największą frajdę – to również coś na czym zależy nam, organizatorom, najbardziej. Niestety jesteśmy tylko ludźmi, więc (przy naszych najlepszych chęciach) nie ustrzegliśmy się błędów.

Dziękujemy też za Waszą cierpliwość: satysfakcjonujące (nas, a mamy nadzieję, że i Was) odpowiedzenie na Wasze protesty i komentarze zajęło nam dobrą chwilę. Odpowiedzi znajdziecie W PLIKU. Odnosimy się w nim do protestów przesłanych przez Was e-mailem oraz do komentarzy z facebooka, które nie zostały ujęte w protestach (mamy nadzieję, że nie pominęliśmy niczego istotnego).

Serdecznie zapraszamy też nie tylko do uczestnictwa, ale i do budowy tras na naszych imprezach. Najbliższa z nich – Darżlub odbędzie się w pierwszy weekend grudnia 2023 roku. W Kole zmagamy się z brakiem rąk do pracy, więc każda dodatkowa para rąk będzie mile widziana :).

Na stronie znajdziecie aktualne wyniki  uwzględniające protesty.

Pozdrawiamy i życzymy dobrych, spokojnych Świąt

Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy:

https://www.polciu.pl/Galeria/index.php?/category/2

Autor: Sławek Połeć

Poniżej mapy tras i wzorcówka

Trasa Trudna

Trasa Trudna Krótka

Trasa Zaawansowana

Trasa Ekstremalna

Mapa Wzorcowa

Reklamacje można zgłaszać do soboty 01 kwietnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opublikowaliśmy bardziej dopracowane wyniki.

Limity czasu na poszczególnych trasach są następujące:

T - 420 min +90 min limitu spóźnień

TK - 360 min +90 min limitu spóźnień

Z - 360 min +90 min limitu spóźnień

E - 570 min +120 min limitu spóźnień

Do zobaczenia w bazie!

Szanowni Uczestnicy XLIX Nocne Marsze na Orientację „Manewry SKPT”,

serdecznie zapraszamy do Porzecza (gmina Łęczyce).

Bazą imprezy jest wiata ogniskowa Leśnego Schroniska Łowców Przygód (https://goo.gl/maps/AR6fMjK3WNXQRSA58).

1. Dojazd

  • Samochód

Dojazd do węzła Strzebielino nową drogą ekspresową S6 (Trasa Kaszubska), następnie kierujemy się za drogowskazami na Paraszyno. Przed mostem na Łebie w Paraszynie kończy się asfalt, skręcamy w prawo, przez most i za dworem w Paraszynie w lewo na Łówcz Górny (jest drogowskaz). Po około 1,5 km zaczyna się las. Należy tam skręcić w prawo na parking, który udostępnia nam Nadleśnictwo Strzebielino (będą oznakowania). Z parkingu do Bazy jest około 800 metrów spaceru. Szczegóły na poniższej mapie.

Poza zorganizowanym parkingiem nie ma możliwości zaparkowania. Nie ma też miejsca pod Bazą, gdzie wjazd jest zabroniony. Osoby jadące od strony Nawcza/Łówcza również muszą skorzystać z wyznaczonego parkingu.

  • Pociąg+Rower/Pieszo

Dojazd pociągiem jest możliwy pociągami SKM i REGIO z Trójmiasta do Strzebielina. UWAGA! Niektóre połączenia są z przesiadką w Gdyni Głównej.

Wybrane połączenia z Gdańska Wrzeszcza:

Szczegóły i bilety: https://rozklad-pkp.pl  

Ze stacji Strzebielino (spod dworca) udajecie się asfaltem na południe, po chwili dochodzicie do drogi ekspresowej S6 i węzła Strzebielino, skąd dalej w kierunku Paraszyna. Przed mostem na Łebie w Paraszynie kończy się asfalt, skręcacie w prawo, przez most i za dworem w Paraszynie w lewo na Łówcz Górny (jest drogowskaz). Następnie cały czas prosto do Porzecza. Na rozwidleniu w lewo, w kierunku zabudowań i do Bazy (będą już drogowskazy). Szczegóły na powyższej mapie.

Ze stacji do Bazy dystans do pokonania to około 7 km, czyli 90 minut pieszo lub 20-30 minut rowerem.

Dostępne są już bawełniane koszulki z logo XLIX Manewrów SKPT nawiązującym do motywu przewodniego imprezy czyli kultowego cyklu o Baltazarze Gąbce (autorstwa Joanny Miętkiej).


Cena za koszulkę wynosi 35zł. Zamówienia przyjmowane będą do 16 marca br. (czwartek) do godziny 23:00. Zamówień można dokonywać w formularzu po zalogowaniu.

Poniżej znajdziecie wizualizacje koszulek damskiej i męskiej oraz rozmiarówki.

Opublikowaliśmy listy startowe:

Przygody Baltazara Gąbki

Zapraszamy na XLIX Manewry SKPT! Tym razem czeka nas przygoda w Krainie Deszczowców. Zapraszamy do zapoznania się z Komunikatem Startowym oraz Regulaminem. Zapisy ruszają w piątek, 10 marca o godzinie 20:00. Carramba!