Kompas Recta, znaleziony gdzieś na trasie lub pozostawiony na mecie będzie do odbioru w czwartek 15 grudnia od godziny 18 w siedzibie SKPT Gdańsk, Politechnika Gdańska, Bratniak, p. 313.

Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami i zdjęciami z imprezy. Rozpoczynamy z fotorelacjami organizatorów, ale lista będzie uzupełniana:

Od paru dni nie było zmian w wynikach, więc wobec braku uwag stają się one końcowymi. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z trasami. Dla najlepszych są wypisane pamiątkowe dyplomy. W najbliższym czasie postaram się Wam je przekazać na jutrzejszej ino lub Nocnym Azymucie. Jeżeli to nie wyjdzie to będę się z Wami kontaktował mailowo. (Paweł Ć.)

Publikujemy wyniki wstępne. Gratulujemy najlepszym, ale też cieszymy się ze startu wszystkich zespołów. Jeżeli znajdziecie w wynikach jakieś błędy lub nieścisłości to prosimy o ich zgłaszanie na naszego maila (marsze@...) do czwartku 8 grudnia br.

Chcielibyśmy podziękować klubowiczom i sympatykom za pomoc w organizacji tej edycji. Uczestnikom gratulujemy zmierzenia się z trasami w tych zimowych warunkach. Teren był dość nietypowy i dlatego trasy przy tej długości miały nieco inny charakter niż zazwyczaj. W pierwszej kolejności publikujemy mapy tras:

Trasa Trudna

Trasa Zaawansowana

Mapa wzorcowa ze wszystkimi lampionami

W lesie zrobiło się biało, jednak śniegu jest niewiele w porównaniu do zeszłego roku. Z dobrych informacji to na ognisku będzie ciepła herbata. Tawerna pod łososiem, przy której będzie ognisko będzie czynna do 20, później zamykają kuchnię, ale pewnie będzie można coś kupić.

W przypadku startu osoby niepełnoletniej po opieką osób innych niż rodzice, czy opiekunowie prawni należy dostarczyć wydrukowane oświadczenie, które jest dostępne w lokalizacji https://marsze.skpt.gdansk.pl/images/darzlub_2022/D47_niepelnoletni.pdf

Kaczka, nie bez powodu dziwaczka,

krążyła w zakolach Wisły, na terenach Sobieszewskiej Wyspy.

Na tegorocznego Darżluba zapraszamy do Gdańska Sobieszewa. Start będzie zlokalizowany w wiacie na skrzyżowaniu dróg (54.348787765838324 N, 18.841613774996727 E) w miejscu zaznaczonym na poniższej mapie oraz na Google Maps https://www.google.pl/maps/dir//54.3487735,18.8417213/@54.3461829,18.8300094,2298m/data=!3m1!1e3

Źródło: OpenStreetMap.org

Dojazd do miejsca startu jest możliwy:
- komunikacją publiczną: autobusem 112 jadącym do 40 min. z Dworca Głównego w Gdańsku do przystanku Kanałowa (na żądanie) i następnie około 900 m pieszo.
- transportem własnym (samochody należy zostawić na parkingach wzdłuż ulicy Falowej) i dalej przejść kilkaset metrów pieszo.

Godzina „0” czyli początek startów będzie o 16:00. Do stołu startowego proszę podchodzić na 1-2 min przed godziną startu. Będzie trzeba podpisać oświadczenie o zaznajomieniu się z regulaminem itp. Osoby niepełnoletnie startujące pod opieką osób innych niż rodzice muszą pozostawić wypełnione oświadczenie: https://marsze.skpt.gdansk.pl/images/darzlub_2022/D47_niepelnoletni.pdf

Powrót jest możliwy transportem własnym lub autobusami komunikacji miejskiej z przystanku Kanałowa (na żądanie):
- 112 odjeżdżającym około godziny 23:14,
- N9  odjeżdżającym około 0:15 oraz 3:15.
W przypadku autobusów należy być na przystanku kilka minut wcześniej, ponieważ jest to przystanek na żądanie i autobusy na tym odcinku potrafią jeździć z wyprzedzeniem.

Publikujemy listy startowe obu tras:

Lista startowa Trasy Zaawansowanej

Lista startowa Trasy Trudnej

Limity czasu na poszczególnych trasach wynoszą:

Trasa Trudna: 360 min. limitu podstawowego + 90 min. limitu spóźnień,

Trasa Zaawansowana: 390 min. limitu podstawowego + 90 min. limitu spóźnień.

Godzina "0" jest planowana na 16:00, natomiast zamknięcie mety na 2:00.